Tere, head nõustajad

Kutsun teid SIETi iga-aastasele sügisesele täiendkoolituspäevale ja nõustajate supervisioonile pühapäeval 3. novembril, kell 10-17 (orienteeruv lõpu aeg), mis toimub MTÜ Ökobeebi ruumides (http://www.okobeebi.ee/?page_id=51) aadressil Pärnu mnt 142 (II korrus), Tallinn. Autoga parkimiseks tuleb sõita valgusfoori juurest väravast sisse ja parkida maja taga suures parklas. Pühapäeval saab majja siseneda maja kesklinnapoolsest sisenurgast (lift) või Vannitoapoe poolt valvuri juurest.

Ajakava:
9.45 Kogunemine
10.00–11.00 Huule- ja keelekida, Liis Linde
11.00–12.30 Imetamine ja ema vaimne tervis, Anni Pilvar
12.30-13.00 Kerge lõuna (erinevad salatid, leib-sai)
13.00–14.30 Rasked imetamise juhtumid, Reet Post
14.30–14.45 Sirutuspaus
14.45 Nõustajate supervisioon, Riin Hiieväli (orienteeruvalt 2-3 h).

Täiendkoolitusel käsitletakse 3 erinevat teemat:

  1. Keelekida ja huulekida staadiumid. Milliseid probleeme see tekitab imetamisel. Kuidas tõsta imetamisnõustajate teadlikkust huule- ja keelekidast ning sellest kas ja kuidas see võib mõjutada rinnaga toitmist? Kelle poole pöörduda – kontaktide nimistu, võrgustik? Probleemid võrgustikuga. Lektor Liis Linde – kliiniline logopeed / müofunktsionaalne terapeut.
  2. Imetamine ja ema vaimne tervis. Milliste muutustega naise psüühikas tuleb arvestada imetamise ajal? Mis on nüüd lihtsam? Mis on keerulisem? Kuidas võib imetamine mõjutada olemasolevaid psüühikahäireid? Millised psühhotroopsed ained ja ravimid on imetamise ajal lubatud? Kuidas ära tunda sünnitusjärgset depressiooni? Millal abi otsida ja kust abi leida? Kuidas toetada imetavat ema ja tema perekonda? Mida rääkida isadele? Loominguline lähenemine tüüpilistele stressitekitavatele olukordadele imetava ema elus. Lektor Anni Pilvar – ämmaemand ja imetamisnõustaja.
  3. Rasked imetamise juhtumid. Kõige sagedasemad probleemid, mis ei ole lahenenud pärast imetamise nõustamist. Kuidas aidata emal õiget imemisvõtet saada? Kuidas nibukaitsest lahti saada? Millist infot anda, et ema tahaks jätkata imetamist? Lektor Reet Post – laste arengu terapeut, imetamisnõustaja.

Koolitusele järgneb nõustajate grupi supervisioon holistilise regressiooni terapeudi ja imetamisnõustaja Riin Hiievälja juhendamisel.

Koolituse vahepeal on 30-minutiline lõunapaus, mil pakume kerget lõunat (erinevad salatid, leib-sai-määrded, kohv-tee-vesi) ja üks 15-minutiline sirutuspaus, mil pakutakse teed-kohvi-vett. Oleme aga keskkonnasäästlikud ning väldime plastiktopside kasutust, seega palun kõigil osalejatel kaasa võtta oma TASS, millest juua, lisaks soovi korral omale võileib-snäkk pausiks.

Palun registreeri end hiljemalt 1.novembriks aadressil: https://forms.gle/Jf3kUFhxxVwjKyBF9

Täiendkoolitusel osalemise tasu on SIETi liikmele 10 eurot ja mitteliikmele 15 eurot (hinnas lõuna ja koolitus). Supervisioonil osalemise tasu on SIETi liikmele 5 eurot ja mitteliikmele 7 eurot. Koolituse ja supervisiooni tasu palun kanda SIETi kontole EE572200221016098212 SWEDBANK selgitusega „Sügisene täiendkoolitus / supervisioon 2019”. Kui soovid arvet, siis saada kiri projektijuht@siet.ee.

 Oled väga oodatud, kohtumiseni!

Täiendkoolituse ja supervisiooni toimumist korraldavad MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti tugiühing, MTÜ Ökobeebi ning rahastab Sotsiaalministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu terviseteemaliste projektide kaudu.

 Emade vestlusringide ja individuaalse nõustamise jätkumist saad toetada SWEDBANKI ANNETUSKESKKONNAS

https://www.armastanaidata.ee/annetan/lapsed-ja-pered/sunni-ja-imetamise-eesti-tugiuhing-hoolime-koos-et-rohkem-lapsi-saaks-emapiima-2

Annetada on võimalik nii raha kui ka preemiapunkte.